Vrlo često slažemo senzričke kutije s kojima se moja djeca obožavaju igrati. Pročitajte što smo ovoga puta smislili.
Što su senzoričke kutije? To su mali svjetovi iz mašte koji djeci omogućuju da još bolje razvijaju osjetila, svaka nova igra bilo da je to prepoznavanje, sparivanje ili nešto drugo, postaje još bolja ako ju možete opipati ili uroniti ruke u nju.
Kako napraviti senzoričku kutiju? Uzmite veću posudu bilo kojeg oblika i materijala, usipajte veću količinu nekog materijala (to zaista može biti štogod vam se sviđa, jestive stvari su sigurnije za manju djecu: zobene pahuljice, grahorice, sol, šećer, riža, tjestenina, leća, brašno…, a ostale uvedite kad su djeca malo veća: pijesak, kamenčiće, vodene kuglice, zemlju, latice, itd.)
Za našu današnju aktivnost upotrijebili smo sljedeće materijale:
- aluminijska posuda
- zobene pahuljice
- hvataljke (nije nužno)
- plastični insekti, bube itd.
- narančasti i crni papir
Napunili smo posudu zobenim pahuljicama i zatim sam sakrila dvije šake sitnih (i ne tako sitnih) plastičnih insekata među pahuljice.
Djetetov zadatak je potom hrabro “uroniti” u senzoričku kutiju i pronaći skriveno “blago”. Nemojte se čuditi, a ni u ludilu ljutiti, ako vaše dijete nema želju gurati prstiće u senzoričku kutiju. Potrebno je neko vrijeme da se djeca naviknu na senzorička iskustva. Prve slične igre mogu biti s običnom vodom, sapunicom, brašnom ili papirićima.
Mi smo za dodatnu zabavu i učenje imali životinjice crne i narančaste boje. Time je igra dobila i dodatnu dimenziju jer je bilo potrebno kopati, zatim prepoznati nađeno “blago” i smjestiti ga na papir odgovarajuće boje, narančaste insekte na narančasti papir, a crne na crni.
Eto, to je sve. Gotovo svaka igra može se, ako imate volje i malo vremena, pretvoriti u senzoričku aktivnost. Pokušajte, bit će zabavno.
Ako vam se ova aktivnost sviđa, podijelite je s prijateljima ili ostavite komentar.
Pratite nas i dalje. Hvala vam što podržavate stranicu Pametna glavica.
Trebate biti prijavljeni kako bi objavili komentar.